OGŁOSZENIA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZAPROSZENIE GOŚCI Z UKRAINY DO SOŁTYSÓWKI

19 maja 2022


SZCZEPIENIE PSÓW

16 maja 2022


WYJAZD NA KRĘGLE

3 maja 2022


NOWE PRZEDSZKOLE W BOROWEJ WSI

Ruszyła budowa naszego nowego przedszkola!!!!!

Mam nadzieję, że ta wiadomość ucieszy Państwa! Rozpoczyna się budowa nowego przedszkola dla naszych dzieci. Wczoraj wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą, jego zastępcą Mateuszem Handlem, radnym  Andrzejem Sukiennikiem oraz przedstawicielami firmy PBO Śląsk, która budować będzie nasze przedszkole, mieliśmy przyjemność wbić w ziemię pierwsze łopaty i symbolicznie rozpocząć budowę.

Efektem inwestycji będzie parterowe przedszkole o powierzchni 1350m2. Obiekt będzie mógł przyjąć sześć oddziałów dzieci. Do ich dyspozycji oprócz sal dziennego pobytu będą również: sala wielofunkcyjna, sala do terapii zajęciowej, do integracji sensorycznej, gabinet logopedy, 2 szatnie, 12 toalet, a także magazyny, pomieszczenia kuchenne, techniczne, pomieszczenia socjalne dla nauczycieli i biurowe. Sale wyposażone będą w nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej (rekuperacja)  oraz  klimatyzację.

Ważny jest również aspekt ekologiczny - na dachu przedszkola zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, a ich energia posłuży do podgrzewania wody użytkowej. Z kolei wody opadowe i roztopowe z dachu gromadzone będą w zbiorniku retencyjnym i wykorzystywane do utrzymania zieleni.

 Na zewnątrz do dyspozycji przedszkolaków będziemy mieli nowoczesny plac zabaw o powierzchni aż 810m2. Jego wyposażenie zostało tak zaprojektowane, by mogło służyć dzieciom różnych grup wiekowych i o różnym stopniu sprawności fizycznej.

 Urząd Miasta przeznaczy na inwestycję około 12,5 miliona złotych, a zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023 r.

 Jesteśmy wdzięczni jako mieszkańcy , że w niedługim czasie dzieciaki z Borowej Wsi będą uczęszczać do nowego, pięknego przedszkola.

 

28 kwietnia 2022


ZEBRANIE WIEJSKIE

15 marca 2022